سایر محصولات شرکت دانش بنیان پویا نیرو:

از دیگر محصولات شرکت پویا نیرو می توان به سیم محافظ هوایی فیبر نوری(OPGW) و سیم گارد(محافظ) اشاره کرد که در قسمت پایین به اختصار به هر کدام پرداخته ایم.

کابل Optical Ground Wire که به اختصار به آن OPGW می­ گویند، سیم محافظ هوایی حاوی فیبر نوری است. تعداد معینی تار فیبر نوری در این سیم داخل یک یا چند تیوب آلومینیومی یا فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) قرار دارد.

سیم گارد(محافظ) از دیگر محصولات شرکت پویا نیرو است، طراحی حفاظت در برابر برخورد مستقیم صاعقه به خط، که شامل انتخاب تعداد سیم های گارد کافی، جایابی صحیح این سیم ها و تعیین زاویه حفاظت مناسب است، یکی از مرسوم ترین روش ها در زمینە پایدار سازی خطوط در برابر صاعقه می باشد.

سایر محصولات شرکت پویا نیرو

سیم گارد (محافظ)

Gard.aw-2

سیم گارد یا همان سیم محافظ در خطوط هوایی انتقال انرژی استفاده می‌شود، خطوط هوایی به دلیل مسیرهای طولانی و قرار گرفتن در محیط آزاد، به طور مداوم تحت تاثیر قرار می‌گیرند و از همین رو موجب بروز اختلال در شبکه می‌شود.

از عوامل مهم و تاثیرگذار می‌توان از صاعقه نام برد، به دلیل ارتفاع بلند برج‌های انتقال نیرو احتمال برخورد رعد و برق به هادی های هوایی را افزایش می‌دهد، از همین رو برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی می بایست پس از اصابت صاعقه به سیستم انتقال نیرو، با ایجاد مناسب جریان از این آسیب جلوگیری کرد.

کابل OPGW

opgw pooya power

کابل OPGW، سیم محافظ هوایی حاوی فیبر نوری است که در خطوط انتقال انرژی به منظور محافظت سیم فاز در برابر جریان های لحظه ای صاعقه در بالاترین نقطه دکل استفاده می شود.

در تولید و طراحی کابل های OPGW می توان از فیبرهای Single Mode و یا Multi Mode استفاده نمود. فیبرهای Single Mode در مسافت های بالاتر از یک کیلومتر با پهنای باند بالا و فیبرهای Multi Mode در مسافت های کمتر از یک کیلومتر با پهنای باند کمتر، مورد استفاده قرار می گیرند.