مغزی گالوانیزه

Galvanized Core
Galvanized Core

مغزی گالوانیزه که نام دیگر آن مفتول سفید است، نوعی مفتول پرکاربرد در صنعت است که به عنوان هسته‌ی تقویت‌کننده در هادی‌های هوایی از جمله ACSR ،ACSS و AACSR مورد استفاده قرار می‌گیرد، این مفتول از گالوانیزه شدن مفتول فولادی سیاه به دست می‌آید و به واسطه‌ی آن در مقابل خوردگی محافظت می‌شود.

مغزی گالفان

Galfan Core
Galfan Core

پوشش آلیاژی روی  5% آلومینیوم-مش‌متال، در صنعت با نام تجاری گالفان (Galfan) شناخته می‌شود. این نوع پوشش از خواص ضدخوردگی روی و آلومینیوم به صورت همزمان بهره می‌برد و مقاومت به خوردگی و تحمل حرارتی آن تا دو برابر بیشتر از پوشش گالوانیزه بر روی فولاد است.

مغزی کلد

AW Core
AW Core

مغزی فولادی با روکش آلومینیومی، کِلَد (AW) نامیده می‌شود. این مغزی با نام تجاری Alumoweld شناخته می‌شود. استفاده از مغزی فولادی با روکش آلومینیوم به جای مغزی گالوانیزه سبب کاهش خوردگی ناشی از پیل گالوانیکی (واکنش الکتروشیمیایی دو فلز ناهمجنس) و افزایش طول عمر هادی می‌شود.

مغزی کامپوزیتی

Composite Core
Composite Core

مغزی کامپوزیتی یک مغزی نوین و سبک از جنس الیاف کربن و شیشه با استحکام بالا است که توسط فرآیند پیشرفته‌ی پالتروژن تولید می‌شود. این مغزی دارای ساختاری هیبریدی است و چگالی آن به نسبت مغزی فولادی 70 درصد کمتر و در شرایط قطر یکسان، استحکام آن 150 تا 200 درصد بیشتر است.