در حوزه‌ی هادی‌های هوایی، کارایی و قابلیت اطمینان از اهمیت بالایی برخوردار است. هادی‌های AAC/RW تولیدی شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو که تماماً از سیم‌های آلومینیومی گرد درجه‌ی E.C. سری 1350-H با خلوص بسیار بالا تشکیل شده‌اند، این اطمینان را می‌دهند که به‌صورت بهینه و با ضریب اطمینان بالا جریان برق را در فواصل مختلف و با کمترین افت انتقال دهند. این هادی‌ها در خطوط ولتاژ پایین، متوسط و بالا و در فواصل اسپن کوتاه و متوسط قابل استفاده هستند.

مشخصات فنی:

AAC.RW conductor
AAC.RW conductor
توضیحات

هادی‌های AAC/RW با عنوان هادی‌های تمام آلومینیومی با رشته‌های آلومینیومی گرد شناخته می‌شوند. در این نوع از هادی‌ها، تمامی رشته‌های تشکیل‌دهنده‌ی سیم از آلومینیوم ساخته شده است و برخلاف هادی‌های رایج ACSR، دارای مغزی فولادی نیستند.
استفاده از رشته‌های تماماً آلومینیومی در این هادی‌ها باعث شده است که مقاومت الکتریکی کمتری نسبت به هادی‌های ACSR از خود نشان دهند. این امر باعث کاهش وزن واحد طول هادی نیز می‌شود. با این حال، به دلیل استحکام مکانیکی کمتر آلومینیوم نسبت به فولاد، این هادی‌ها در طول اسپن‌های کوتاه و متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرند. رشته‌های تمام آلومینیومی در هادی‌های AAC دارای مقاومت به خوردگی عالی هستند زیرا در اثر تماس آلومینیوم با هوا، یک لایه‌ی اکسید بر روی آن‌ها ایجاد شده و از لایه‌های زیرین محافظت می‌کند. به همین علت استفاده از هادی‌های AAC در مناطق ساحلی و مرطوب می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

مزایای هادی‌های AAC/RW:
- رسانایی الکتریکی بالا و مقاومت الکتریکی کم
- مقاومت به خوردگی عالی
- وزن واحد طول پایین