هادی‌های ACSR/AW نوع ارتقاءیافته‌ی هادی‌های ACSR هستند که در آن‌ها به جای استفاده از مغزی گالوانیزه که در هادی‌های ACSR/GA استفاده می‌شود، از مغزی فولادی با روکش آلومینیوم استفاده شده است. استفاده از رشته‌های فولادی با روکش آلومینیوم به جای پوشش گالوانیزه باعث کاهش قابل توجه 5 درصدی در مقاومت الکتریکی هادی و تلفات آن در شرایط بارگذاری برابر با هادی ACSR/GA می‌شود. مقاومت به خوردگی عالی هادی‌های ACSR/AW آن‌ها را به‌عنوان یک گزینه‌ی مناسب برای محیط‌های آلوده‌ی صنعتی، مناطق شهری و ساحلی تبدیل کرده است.

مشخصات فنی:

ACSR/AW conductor
ACSR/AW conductor
توضیحات

هادی‌های ACSR/AW نوع ارتقاءیافته‌ی هادی‌های ACSR هستند که در آن‌ها به جای استفاده از مغزی گالوانیزه که در هادی‌های ACSR/GA استفاده می‌شود، از مغزی فولادی با روکش آلومینیوم استفاده شده است. استفاده از رشته‌های فولادی با روکش آلومینیوم به جای پوشش گالوانیزه باعث کاهش قابل توجه 5 درصدی در مقاومت الکتریکی هادی و تلفات آن در شرایط بارگذاری برابر با هادی ACSR/GA می‌شود. علاوه بر آن استفاده از مغزی فولادی با روکش آلومینیوم باعث افزایش 2.5 درصدی ظرفیت خط با تلفات یکسان با ACSR/GA می‌شود. مقاومت به خوردگی عالی هادی‌های ACSR/AW آن‌ها را به‌عنوان یک گزینه‌ی مناسب برای محیط‌های آلوده‌ی صنعتی، مناطق شهری و ساحلی معرفی می‌کند. شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو به‌عنوان تنها تولیدکننده‌ی هادی‌های با مغزی AW در ایران، این هادی‌ها را بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید می‌کند.

لازم به ذکر است که با توجه به الزامات وزارت نیروی ایران، هادی‌های مورد استفاده در مناطق آلوده‌ی صنعتی و شهری و همچنین مناطق ساحلی، می‌بایست دارای مغزی فولادی با روکش آلومینیوم باشند.

ویژگی‌های کلیدی هادی‌های ACSR/AW تولید شده توسط شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو عبارتند از:

استفاده از رشته‌های فولادی با روکش آلومینیوم در مغزی:
هادی‌های ACSR/AW تولیدی شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو دارای مغزی فولادی با روکش آلومینیوم هستند که استفاده از این نوع مغزی باعث می‌شود علاوه بر بهره‌گیری از رسانایی الکتریکی مناسب آلومینیوم، از استحکام بالای فولاد نیز استفاده شود. این طراحی اطمینان می‌دهد که هادی هم از نظر الکتریکی و هم از نظر مکانیکی عملکرد مناسبی داشته باشد.

رسانایی و استحکام مکانیکی مناسب:
بهره‌گیری از ترکیب مناسبی از مواد مورد استفاده، به کار بردن روکش آلومینیوم باعث تسهیل عبور جریان الکتریکی شده و در کنار آن رشته‌های فولادی استحکام سیم را تأمین می‌کنند. هادی‌های ACSR/AW تولید شده توسط شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو از دو منظر مکانیکی و الکتریکی عملکرد مناسبی را از خود نشان می‌دهند.

مقاومت به خوردگی عالی:
روکش آلومینیومی اعمال شده بر روی رشته‌های فولادی به‌عنوان یک سپر دفاعی بسیار قوی در برابر خوردگی عمل می‌کنند که باعث می‌شود این رشته‌ها تمامی آزمون‌های مقاومت به خوردگی را به خوبی پاس کنند و اطمینان حاصل شود که هادی طول عمر مناسبی خواهد داشت.

سفارشی‌سازی:
ما نیازهای منحصر به فرد هریک از مشتریان را در پروژه‌های مختلف درک می‌کنیم. به همین دلیل شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو گزینه‌ها و انتخاب‌های متعددی را برای هادی‌های ACSR/AW به مشتریان خود ارائه می‌دهد و توانایی تولید انواع هادی‌های ACSR/AW را مطابق با نیاز مشتری دارد.

انطباق با استانداردهای بین المللی:
خط مشی شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو، تعهد به کیفیت محصول و رضایت مشتری است. به همین خاطر تمامی محصولات تولیدی این شرکت از جمله هادی‌های ACSR/AW نه‌تنها الزامات سخت‌گیرانه استانداردهای بین‌المللی از جمله ASTM ،BS EN ،IEC و DIN را برآورده می‌کنند، بلکه به دلیل استفاده از مواد مرغوب و ماشین‌آلات با تکنولوژی روز دنیا ویژگی‌هایی فراتر از سطح استاندارد دارند. این تعهد به کیفیت شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو را به‌عنوان یک تولید کننده‌ی معتبر در بازارهای داخلی و خارجی معرفی می‌کند.

مسئولیت زیست محیطی:
یکی از دغدغه‌های شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو، مسائل زیست‌محیطی است. ما به سلامت کره زمین اهمیت می‌دهیم! به همین خاطر در تمامی فرآیندهای تولید رویه‌هایی به‌منظور کاهش اثرات نامطلوب زیست‌محیطی تعبیه شده است. از طرفی دیگر، خود هادی‌های ACSR/AW به دلیل تلفات کمتر نسبت به هادی‌های ACSR معمولی از نظر زیست‌محیطی مطلوب‌تر هستند. زیرا به دلیل مقاومت الکتریکی پایین‌تر، تلفات کمتری دارند. به همین خاطر محصول ACSR/AW یکی از محصولات محبوب ما است.

نتیجه گیری:
تعهد شرکت دانش‌بنیان پویا نیر به کیفیت محصول، رضایت مشتری، تلاش برای نوآوری و بهبود و مسائل زیست‌محیطی، ما را همواره به سمت آینده‌ی روشن‌تر سوق می‌دهد. هادی‌های ACSR/AW تولیدی شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو دارای خواص مکانیکی و الکتریکی مناسبی بوده و به دلیل تلفات کمتر نسبت به هادی‌های ACSR رایج دارای افت کمتر و عملکرد مناسب‌تر است. همچنین از نظر زیست‌محیطی نیز عملکرد بهتری نسبت به هادی‌های قدیمی‌تر دارد. به همین خاطر هادی‌های ACSR/AW یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده در خطوط انتقال جریان الکتریکی است.