در حال حاضر، هادی‌های آلومینیومی تقویت شده با مغزی فولادی گالوانیزه ACSR/GA (Aluminium Conductor Steel Reinforced) بخش قابل توجهی از خطوط شبکه توزیع، فوق توزیع و انتقال نیرو در کشور را تشکیل می‌دهند. این هادی‌ها از چند لایه رشته‌ آلومینیومی 1350-H19 به دور یک یا چند رشته مفتول فولادی گالوانیزه تشکیل می‌گردند. استفاده از مفتول فولادی سبب بهبود استحکام نسبت به وزن هادی‌ها می‌شود. با افزایش نسبت استکام به وزن، فاصله بین برج‌های نگه‌دارنده هادی افزایش یافته و در هزینه نهایی اجرای خط صرفه‌جویی می‌گردد.

مشخصات فنی:

ACSR-GA
ACSR-GA
توضیحات

شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو به عنوان تولید کننده برتر کشور در زمینه هادی‌های هوایی مفتخر است به‌عنوان بخشی از تعهد خود به کارایی و کیفیت، های‌های رایج ACSR/GA که سهم قابل توجهی در شبکه‌های انتقال کشور دارند را تولید می‌کند. هادی‌های ACSR/GA تولیدی این شرکت تمامی استانداردهای لازم را دارا بوده و با توجه به کیفیت عالی تولید، فراتر از سطح استانداردهای ملی و بین‌المللی نیز عمل می‌کنند.
ویژگی‌های کلیدی هادی‌های ACSR/GA تولید شده توسط شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو عبارتند از:

استفاده از سیم‌های آلومینیومی با کیفیت بالا:
شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو از سیم‌های آلومینیومی مرغوب و با خلوص بالا در تولید هادی‌های ACSR خود استفاده می‌کند. آلومینیوم، به دلیل رسانایی الکتریکی عالی و وزن سبک، ماده‌ای ایده‌آل در صنعت انتقال برق است. مواد اولیه‌ مورد استفاده توسط شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو، رسانایی، استحکام و دوام هادی‌ها را افزایش داده و عملکرد قابل اطمینان را حتی در شرایط محیطی چالش برانگیز تضمین می‌کنند.

هسته فولادی با استحکام کششی بالا:
هسته فولادی گالوانیزه مورد استفاده در هادی‌های ACSR/GA عضو استحکام‌بخش هادی‌های ACSR است که بارهای وارده به هادی را تحمل می‌کند. شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو از مفتول‌های فولادی با استحکام کششی بالا در تولید این هادی‌ها استفاده می‌کند که توانایی تحمل بار هادی را افزایش می‌دهد. این ویژگی تضمین می‌کند که هادی ها می‌توانند در برابر تنش های مکانیکی ناشی از نصب، بهره‌برداری و سرویس‌دهی مقاومت کنند.

طراحی بهینه برای کارایی مناسب:
شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو اهمیت کارایی مناسب محصولات در انتقال برق را درک می‌کند. طراحی هادی های ACSR/GA این شرکت به‌گونه‌ای بهینه شده است تا تلفات انرژی را به حداقل رسانده و رسانایی را به حداکثر برساند. این امر در نهایت منجر به ایجاد یک سیستم انتقال برق کارآمد و قابل اعتماد می‌شود که به کاهش تلفات خط کمک می‌کند.

مقاومت در برابر خوردگی:
هسته فولادی گالوانیزه مورد استفاده در هادی‌های ACSR/GA تولیدی شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو به گونه‌ای طراحی شده است که در برابر عوامل محیطی، از جمله خوردگی مقاومت مناسبی را از خود نشان بدهد. در تولید مغزی فولادی گالوانیزه این هادی‌ها فرآیند دقیق طی می‌شود که کیفیت مناسب پوشش گالوانیزه و مقاومت مناسب آن در برابر خوردگی را تضمین کرده و عمر عملیاتی هادی را افزایش می‌دهد.

انطباق با استانداردهای بین المللی:
شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو خود را متعهد می‌داند که محصولات با بالاترین استانداردهای بین‌المللی را در اختیار مشتری قرار دهد. هادی‌های ACSR/GA تولیدی این شرکت مطابق با الزامات و استانداردهای بین‌المللی از جمله ASTM ،BS EN ،IEC و DIN بوده که تضمین می‌کند مشتریان محصولاتی را دریافت می‌کنند که مطابق یا فراتر از معیارهای صنعتی است. این تعهد به تضمین کیفیت شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو را به عنوان یک تولید کننده قابل اعتماد در بازارهای داخلی و خارجی معرفی می‌کند.

سفارشی‌سازی:
شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو با درک نیازهای متنوع پروژه های انتقال برق، گزینه‌های مختلفی را برای هادی‌های ACSR/GA خود ارائه می‌دهد و توانایی تولید انواع هادی‌های ACSR/GA را مطابق با نیاز مشتری دارد. این انعطاف‌پذیری به مشتریان را قادر می‌سازد که هادی‌هایی متناسب با نیازهای خاص خود انتخاب کنند و عملکرد و کارایی بهینه را در کاربردهای منحصر به فرد خود تضمین کنند.
مسئولیت زیست محیطی:
شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو خود را متعهد به مسئولیت‌های زیست‌محیطی می‌داند. فرآیندهای تولید هادی‌های ACSR/GA به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اثرات نامطلوب زیست‌محیطی به حداقل رسانده شود.

نتیجه گیری:
هادی‌های ACSR/GA تولیدی شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو، در چشم‌انداز پویا و پرتقاضای انتقال نیرو، گواهی بر نوآوری، کیفیت و کارایی هستند. این هادی‌ها به‌عنوان شریان‌های حیاتی برای برقراری جریان برق داخل شبکه‌ی انتقال عمل می‌کنند. با تمرکز بر مواد پیشرفته، مهندسی و نظارت دقیق و تعهد به مسئولیت‌های زیست‌محیطی، شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو به‌عنوان یک تولید کننده قابل اعتماد هادی‌های ACSR/GA در صنعت برق شناخته می‌شود.