هادی آلومینیومی با مغزی فولادی ACSR TW، در شرکت پویا نیرو تولید می شود که در ادامه با شرح مفصلی از این محصول، آشنا خواهیم شد. در شرايط متداول مفتول هاي آلومينيومي داراي سطح مقطع گرد مي باشد. به جاي استفاده از سطح مقطع گرد مي توان از مفتول آلومينومي با سطح مقطع ذوزنقه اي شكل با همان ميزان آلومينيوم استفاده كرد.

مشخصات فنی:

ACSR/TW conductor
ACSR/TW conductor
توضیحات

هادی آلومینیومی با مغزی فولادی یا همان ACSR/TW، به میزان قابل توجه ای تلفات خط را کاهش می دهد. در ادامه پیش مقدمه ای که پیش تر گفتیم، در این شرایط ضمن ثابت ماندن نسبت کشش به وزن هادی، استفاده از سطح مقطع ذوزنقه ای سبب فشرده شدن و کمتر شدن قطر هادی (10 تا 15 درصد) می گردد. در همین راستا با کاهش قطر هادی، وزن باد و یخ بروی آن کاهش می یابد و سبب کاهش وزن دکل، کاهش شکم سیم و افزایش فاصله بین دکل ها (Span) و صرفه جویی در هزینه های اجرای خط می گردد.

در شرایطی که قطر هادی ACSR معمولی با ACSR/TW یکسان باشد، به دلیل فشرده بودن مفتول ذوزنقه ای، سطح مقطع آلومینیوم تقریبا 20 درصد افزایش می یابد، بنابراین مقاومت الکتریکی و تلفات خط به همین میزان کاهش خواهد یافت. در شرایط ثابت نگه داشتن تلفات خط، افزایش 20 درصدی سطح مقطع آلومینیوم سبب افزایش 10 درصدی جریان مجاز عبوری از هادی می گردد. در این شرایط نسبت کشش به وزن هادی کاهش و شکم سیم افزایش می یابد.

شرکت دانش‌بنیان پویا نیرو، قادر است این سیم را در انواع سایزهای مختلف و با تعداد تارهای مختلف و بر اساس نیاز مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت تولید نماید.